Het Urkerland
Het koor Nieuwe Morgen treedt op tijdens de Paaspraise. Het koor Nieuwe Morgen treedt op tijdens de Paaspraise.
5

Nieuw koor voor jong en oud

Urk is een koor rijker: Nieuwe Morgen. Iedereen die het leuk vindt om kennis te maken met het koor, is van harte uitgenodigd voor de Paaspraise in de Morgenster op zaterdagavond 20 april om acht uur. Het thema is 'Don't you cry', naar aanleiding van een lied van het Oslo Gospel Choir.

Koorlid Diana de Haan vertelt: ,,Binnen de Morgenster ontstond het idee om een koor op te starten. Hetty de Boer nam het initiatief en zette vorig jaar september Nieuwe Morgen op. Marco Hoorn reageerde enthousiast om de rol van dirigent op zich te nemen en al gauw telde ons koor zo'n 25 leden. Het is leuk om eens op een andere manier met je broeders en zusters samen te komen - zingen verbindt en ontspant.''Het repertoire bestaat vooral uit opwekkingsliederen en gospelsongs. ,,We willen God groot maken met meerstemmige zang. Ons koor is een frisse aanvulling in onze gemeente, waar lofprijzing en aanbidding hoge prioriteit heeft." Ze benadrukt: ,,Iedereen mag lid worden, jong, oud, en het maakt niet uit of je lid bent van onze gemeente of niet." De repetities zijn in de Morgenster op maandagavond van kwart over acht tot kwart voor tien.De koornaam is gebaseerd op de Bijbeltekst Psalm 143 vers 8. Inmiddels verleende Nieuwe Morgen al medewerking aan diensten in de Morgenster. ,,Eerdaags willen we optreden buiten onze eigen gemeente, om op een leuke manier mensen over het Evangelie te vertellen. Nu zitten we nog in de opstartfase en is daar nog geen sprake van." Meer weten? Bel Jolanda Bakker, 06-23822615.Iedereen is welkom op de Paaspraise, toegang is gratis, er wordt gecollecteerd. ,,We zingen liederen samen en liederen als koor. Op de achtergrond worden toepasselijke beelden getoond."