Provincie: minder nieuwe huizen op Urk
De provincie houdt er rekening mee dat Urk er op de lange termijn minder nieuwe woningen bij krijgt dan in de afgelopen periode. Dat verklaart de prognose dat de bevolking tot 2040 met 6% zal groeien, terwijl die groei de afgelopen 15 jaar op 20% lag.
Woordvoerder Sarah de Keijzer van de provincie zegt: ,,Deze prognoses zijn gebaseerd op verwachtingen van het CBS. Die kijkt daarbij naar algemene ontwikkelingen zoals geboorte, sterfte, immigratie en emigratie. Voor iedere gemeente wordt vervolgens gekeken naar de lokale situatie. Hierbij spelen onder andere het aantal geplande woningen, woningen in aanbouw en het woningtekort een rol."
In de ramingen wordt volgens De Keijzer uitgegaan van een relatief beperkte woningbouw: ,,Minder nieuwe woningen betekent doorgaans ook minder ruimte voor bevolkingsgroei." In een nieuwe provinciale prognose die volgende maand verschijnt, groeit Urk wel iets harder: 7 tot 8%.
Volgens woordvoerder Alette van der Velde van de gemeente Urk is het op dit moment nog te vroeg om te zeggen wat de prognose betekent voor de groeimogelijkheden van Urk. ,,Op het moment dat de prognose uitwijst dat we moeten bijsturen, dan informeren we de raad."
Nieuwbouwplannen van de gemeente hangen samen met de nieuwe Omgevingsvisie van de provincie. Wethouder Wilco van Klinken zei woensdag in de raadscommissie dat de gemeente daarover een zienswijze indient.
Waar de inschatting vandaan komt dat Urk minder in plaats van meer woningen gaat bouwen, blijft vooralsnog onduidelijk.