In gesprek over ouder worden op Urk
Hoe was het vroeger om oud te worden op Urk? En hoe ziet dat er nu uit? Deze vragen staan centraal tijdens een nieuwe editie van SCAB Skoel op woensdag 20 mei om 19.00 uur in woonzorgcomplex De Hofstee.
Met het thema ‘Achter de geraniums’ wordt een onderwerp besproken waar iedereen vroeg of laat mee te maken krijgt. Ouder worden. Tijdens de avond wordt gekeken naar het verleden, het heden en de toekomst van ouder worden op het dorp. De avond begint met een bijdrage van Henk Kapitein, die vertelt hoe het vroeger ging. Vanuit het heden delen Louisa Romkes-Oeverbeek en Jantiena Pasterkamp-de Munnik van Talma Urk hun ervaringen. Rik van Veldhuijsen van Caritas Urk laat zien hoe dit er in de praktijk uitziet. Met het initiatief Mit Eenkanger en een groot netwerk aan vrijwilligers wordt er nog steeds veel voor elkaar gedaan op Urk.
Ook wordt vooruitgekeken. Johan Oosterhoff van Patrimonium Urk gaat in op de toekomst van wonen en ouder worden. Hoe blijven woningen en zorg beschikbaar en wat vraagt dat van de gemeenschap? De avond wordt afgewisseld met muziek van Fokke Hoekstra, verbonden aan Stichting Urker Taol. Met zelfgeschreven nummers en herinneringen aan zijn jeugd brengt hij het verleden op een herkenbare manier dichtbij. Naast de bijeenkomst zelf worden er ook podcasts en vlogs gemaakt. Samen met Piet Wakker worden gesprekken gevoerd met Urker inwoners over ouder worden, vroeger en nu. Ook komen er voorbeelden voorbij van actieve en betrokken ouderen die nog volop meedoen in de samenleving.
SCAB Skoel is onderdeel van het SCAB Skoel 2.0 project en wordt georganiseerd in samenwerking met FlevoMeer Bibliotheek en UrkFM. Het project wordt mede mogelijk gemaakt door de provincie Flevoland. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website van SCAB.