Politie opent klopjacht
Politie opent klopjacht

Gewapende overval Kaptijn Juweliers

Algemeen

Update 22:23 uur

De zoektocht is rond half acht beëindigd. ,,Helaas hebben we geen verdachten gevonden en zijn in het bos ook geen sporen van hen aangetroffen”, zegt een woordvoerder van de politie.

Eerder bericht:

De politie is nog steeds op zoek naar de twee gewapende mannen die vanochtend rond half tien Kaptijn Juweliers in Wijk 2 hebben overvallen. De zoektocht concentreert zich op het Urkerbos. Een politiehelikopter hangt in de lucht en agenten in kogelvrije vesten zijn met speurhonden het bos tussen dijk en Vormtweg ingegaan.

De overval vond plaats om vijf voor tien. Twee gemaskerde mannen kwamen de zaak binnen. De één sloeg de vitrines kapot waarin zich gouden sieraden bevonden. De kasten met minder kostbare waren werden ongemoeid gelaten. De andere man probeerde het personeel te achterhalen, maar eigenaar Andries Kaptijn, zijn dochter Sjoukje Romkes-Kaptijn en medewerkster Marina Bakker-Kramer waren er al in geslaagd een veilig heenkomen te zoeken.

In één minuut en zestien seconden werd een groot aantal sieraden bijeen gegraaid. Tijdens die klus kwam een medewerker van een nabijgelegen winkel de zaak binnen. Hij werd weggejaagd door één van de overvallers en daarbij bedreigd met een vuurwapen. Ook tijdens hun vlucht werd met het wapen gezwaaid.

De daders zochten een heenkomen op een scooter, maar werden daarbij achtervolgd door een andere collega-winkelier. Die bleef ze op het spoor tot ze verdwenen achter de appartementen aan de Oslolaan. Omdat er tijdens de vlucht een pistool op hem gericht was, hield hij toen afstand en sloeg alarm. Op het pleintje tussen de Wilhelminaschool en de appartementen trof de politie even later de scooter aan. De overvallers waren toen al verdwenen. Omdat vermoed wordt dat ze te voet richting Urkerbos zijn gegaan, richt de zoektocht zich op dat gebied. Betrekkelijk snel na de overval werd een deel van het Urkerbos omsingeld door agenten. Een politiehelikopter zocht vanuit de lucht. Rond vijf uur arriveerde ook de Mobiele Eenheid.

Op de website van Winkelcentrum Oud Urk staat een video met diverse ooggetuigenverslagen.