Afbeelding

Urker Dirk Coenen (23) gaat voor de combinatie: Friese gemeente dienen én studeren

Algemeen

Hij is 23 jaar oud, woont bij zijn ouders en heeft nog acht jaar deeltijdstudie voor de boeg. Maar Dirk Coenen is sinds kort al wél verantwoordelijk voor de pastorale zorg in de Protestantse Gemeente van Drachtstercompagnie, een ‘echte Friese dorpsgemeente’.

Coenen bracht de afgelopen zesenhalf jaar ook al tussen de boeken door. Eerst drie jaar op de lerarenopleiding natuurkunde en daarna drieënhalf jaar op de Viaa in Zwolle, waar hij de hbo-opleiding theologie deed. Het eindgesprek is inmiddels achter de rug en het diploma onderweg. Inmiddels is hij al wel voor twintig uur aan de slag gegaan in het dorp: ,,Nu als pastoraal medewerker, na de bevestiging als pastor.”

Later dit jaar zal nog de bevestiging van Dirk Coenen plaatsvinden, inmiddels is hij al druk bezig in Drachtstercompagnie: ,,Het bevalt goed. Een echt Fries dorp, met een echte Friese dorpskerk. Ik kan alle bezoeken te voet doen en dat levert ook al weer de nodige contacten op: een gesprekje op straat kan immers ook pastoraat zijn.”

Lees het hele interview met Dirk Coenen in het Urkerland van donderdag 14 maart.