Afbeelding

Vijftiende editie Visserijdag op Camping De Vechtvallei in Diffelen extra groots gevierd

Algemeen

Wat ooit begon als visbakken bij de caravan in een simpel bakpannetje, is inmiddels uitgebreid tot een groots evenement. De vijftiende editie van de Visserijdag van Camping De Vechtvallei vond afgelopen zaterdag plaats en trok maar liefst 3.000 bezoekers.

De dag draait op Urker families die al jaren op de camping in Diffelen komen. Albert de Borst is de grondlegger van de Visserijdag en neemt dan ook veel organisatiewerk voor zijn rekening. Het evenement is ieder jaar weer een feestje, maar omdat het dit jaar voor de vijftiende keer plaatsvond, werd er nóg een beetje extra uitgepakt, zo vertelt Albert. ,,Er was een extra grote braderie met 55 kramen en Jan-Jaap Post zorgde voor Urker muziek met zijn draaiorgel. Dit jaar waren er twee wedstrijden in plaats van één: naast het kisten stapelen was er ook een wedstrijd wie het snelste zes kledingstukken aan de Urker waslijnen kon hangen.” 

450 kilo vis

Daarnaast was er een heus vissersplein: ingericht met oude ambachten en versierd met netten. Op dit plein werd ook zalm, paling en poon gerookt en kibbeling en scholfilet gebakken. ,,Er is 450 kilo vis doorheen gegaan. We kijken terug op een geslaagde en gezellige dag met mooi weer. Dat zien we als een zegen. Je doet het niet voor jezelf, maar voor de plezier en saamhorigheid.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding