Vakantiebijbelschool 2025 wordt afgetrapt in een afgeladen Ichthuskerk vol met enthousiaste kinderen. Het thema dit jaar is 'Ik zie jou!' ,,Er zijn mooie verhalen vanuit de Bijbel, sketches, we zingen veel, leren een tekst en een lied'', laat de organisatie weten.
Vakantiebijbelschool 2025 wordt afgetrapt in een afgeladen Ichthuskerk vol met enthousiaste kinderen. Het thema dit jaar is 'Ik zie jou!' ,,Er zijn mooie verhalen vanuit de Bijbel, sketches, we zingen veel, leren een tekst en een lied'', laat de organisatie weten.

Terugblik op 2025: de maand augustus

Algemeen Jaaroverzicht

Augustus 2025

Een Urker automobilist heeft met zijn auto eerst een woning, een geparkeerde auto en vervolgens een boom geramd, voordat hij tegen de gevel van een huis in Wijk 3 tot stilstand komt. De bestuurder raakt licht gewond. De gemeente start met de aanleg van een nieuw betonnen pad door het bos vanaf de Staartweg naar sportpark De Vormt. Daarmee wordt een langverwachte wens van veel Urkers vervuld. Een expeditie van de Stichting Onderzoek Maritieme Vermisten, onder leiding van Cees Meeldijk, heeft ertoe geleid dat het wrak van de gezonken UK 174 gelokaliseerd is. De kotter verging in oktober 1954 in een zeer zware storm. Het was flink schrikken voor de familie De Jong. Een felle brand achter hun woning in Wijk 8 legde in korte tijd een schuur, overkapping en veranda in as. Precies op dezelfde datum als in 2024 wordt de 10.000ste passant in de haven begroet. Luc en Regine de Martelaer uit het Belgische Natoye zijn de gelukkigen. Plaatselijke horecabedrijven zijn vol lof over de nieuwe, gezamenlijke aanpak in het uitgaansleven. Een proef met straatcoaches wordt als positief ervaren. Voor de derde keer dit jaar wordt Urk opgeschrikt. Deze keer door het nieuws dat Peter de Heus (62) en oud-plaatsgenoot Peter Hogerwerf (56) tijdens een motorvakantie in Duitsland om het leven zijn gekomen. Het jaarlijks Ambassadors Football Camp zorgt voor veel voetbalplezier bij de meer dan tweehonderd deelnemende jongens en meisjes. Zingen in de Zomer beleeft een spetterende slotavond. Daarmee wordt deze vijftigste editie met het thema ‘Jubelen’ afgesloten.

Uit alle windstreken van het land zijn ze aanwezig op het Klederdracht Festival in Katwijk. Veertien verschillende klederdrachten worden daar gepresenteerd aan het aanwezige publiek, waaronder natuurlijk de Urker dracht.  Het nieuwe betonnen pad door het bos vanaf de Staartweg naar sportpark De Vormt is open. In twee weken tijd is de gemeente erin geslaagd de langgekoesterde wens van heel veel Urkers in vervulling te laten gaan.  Met een afgeladen Bethelkerk, een drukbezocht Kerkje aan de Zee en veel toeloop op de haven is het seizoen van Zingen in de Zomer afgesloten. Tijdens de achtste zangavond wordt het jubelseizoen beëindigd met het thema ‘Jubelen over dankbaarheid’.