Afbeelding

SGP en CDA willen met ChristenUnie in nieuwe coalitie stappen, college krijgt vierde wethouder

Algemeen

De ChristenUnie en niet Hart voor Urk is de beoogde derde partij voor de nieuwe coalitie in de gemeenteraad. Daarmee zou de huidige coalitie voortgezet worden.

De beslissing is het uitvloeisel van een overleg tussen SGP en CDA, afgelopen donderdag. Die twee fracties werden eerder door informateur Sjaak Simonse aangewezen als beste combinatie, op basis van de verkiezingsuitslag en gesprekken met alle acht fracties. Simonse adviseerde bovendien om de ChristenUnie als derde fractie bij de coalitie te betrekken. De SGP had juist een voorkeur voor Hart voor Urk.

SGP-fractievoorzitter Tunis Hoekstra (centraal op de foto) maakte dinsdagochtend de uitslag van de besprekingen bekend: ,,De combinatie SGP, CDA en ChristenUnie heeft toch het meeste draagvlak in de raad en dat is belangrijk omdat er flinke uitdagingen op ons pad liggen. De continuïteit van beleid is een andere reden om hiervoor te kiezen. Daarnaast volgen we hiermee het advies van de informateur, dat toch ook zwaar voor ons weegt.”

Om recht te doen aan de verkiezingsuitslag én vanwege ‘de balans in het college’ werd besloten om het college te laten groeien van drie naar vier wethouders. De SGP krijgt zo een tweede wethouder. Hoekstra: ,,Op basis van ons bevolkingsaantal hebben we daar ook gewoon recht op. Het geld daarvoor zit al meerdere jaren in de bijdrage die we van het rijk krijgen.”

De tweede SGP-wethouder, naast de zittende bestuurder Wilco van Klinken, zal via een interne sollicitatieprocedure gezocht worden. Het bestuur van de kiesvereniging leidt dat proces en komt vervolgens met een voorstel naar de fractie.