
Voorbereidingen voor centraal busplein aan Urkerweg van start gegaan
AlgemeenHet staat al jaren op het wensenlijstje van de gemeente: een centraal busplein. Die grotere bushalte met voorzieningen zoals horeca, een speelgebied voor de jeugd én een sportzaal, komt op de plek waar nu nog de gebouwen van kinderboerderij De Stekplek aan de Urkerweg staan.
De woordvoerder van de gemeente laat weten dat de voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van deze zogenoemde OV-hub van start zijn gegaan. Tegelijkertijd worden na de bouwvak de bushaltes ter hoogte van het Berechja College aan de Staartweg afgemaakt. De gemeente wil met de ingebruikname van de OV-hub en de nieuwe haltes de lijnbussen een andere route door het dorp laten rijden, waarbij vooral gebruik wordt gemaakt van hoofdwegen langs de randen van het dorp, in verband met de veiligheid.
De nieuwe dienstregeling start eind december, dan moet dus een knoop zijn doorgehakt over de nieuwe route. Daarvoor loopt nu nog een onderzoek, vertelt de woordvoerder van de gemeente. Voor het busplein en de voorzieningen is een budget van bijna 2,5 miljoen euro; het verder inrichten van het gebied met groen, wandel- en fietspaden en speelvoorzieningen komt uit op een investering van bijna 7 ton.