De auto van Riekelt en Marjolein kwam door de aanrijding op de kop op de snelweg te liggen.
De auto van Riekelt en Marjolein kwam door de aanrijding op de kop op de snelweg te liggen.

Riekelt en Marjolein Brands gewond bij zwaar ongeval op A10

Algemeen

Riekelt (59) en Marjolein (57) Brands-Wakker hadden een mooi weekend in Scheveningen gepland. Maar op weg ernaartoe ging het vrijdagmiddag helemaal mis.

,,We reden rond vijf uur op de A10 bij Amsterdam toen ik plotseling moest uitwijken voor een auto die van rechts mijn kant op kwam”, zegt Riekelt. ,,Doordat ik uitweek naar links, moest achter mij een andere automobilist reageren. Die week uit maar kreeg de auto niet goed onder controle. Het gevolg was dat mijn linker achterwiel werd aangetikt.”

Door de tik sloeg de auto van het Urker stel over de kop en gleed op het dak door over de weg. Allebei konden ze meteen uit de auto komen. Riekelt ogenschijnlijk ongedeerd en Marjolein meteen met veel pijn: ze ging op de weg liggen.

Ribben gebroken

Hulpdiensten waren snel ter plaatse en de weg werd langdurig afgesloten. Per ambulance werden ze allebei vervoerd naar het ziekenhuis. Daar bleek dat met name Marjolein een harde klap had gemaakt. Onderzoek wees uit dat ze vier gebroken ribben en een gebroken sleutelbeen had. Daarnaast zit er een scheurtje in haar bekken.

Riekelt leek in eerste instantie volkomen ongedeerd te zijn, maar uit een scan bleek dat hij een scheurtje in een nekwervel had opgelopen. Uit voorzorg kreeg hij daarom een brace aangemeten. Hij mocht wel meteen naar huis. Marjolein mocht op zaterdag het ziekenhuis weer verlaten.

Vooral Marjolein moet het de komende tijd rustig aan doen, om te herstellen van het ongeval. Bij Riekelt overheerst de dankbaarheid: ,,Het had zomaar anders af kunnen lopen. We zijn in elk geval weer thuisgekomen.”